OÜ Viljandi Energiabaas

Registrisse kantud Registrikood 11134413 OÜ Viljandi linn Registreeritud 20.09.2005
Võrdle

OÜ Viljandi Energiabaas (OÜ), Viljandi linn, registrikood 11134413, staatus: registrisse kantud. Põhitegevusala: Elektrienergia tootmine päikeseenergiast. EMTA andmetel oli 2026 III kv käive 665 214 € ja töötajaid 3.

Käive
665 214 €
↑ 16,0% võrreldes: 2026 II kv
Riiklikud maksud
51 126 €
Tööjõumaksud
13 409 €
↑ 0,0% võrreldes: 2026 II kv
Töötajad
3
±0 võrreldes: 2026 II kv

2026 III kv · Maksu- ja Tolliameti (EMTA) andmed

Koht tegevusalal Elektrienergia, gaasi, auru ja konditsioneeritud õhuga varustamine · EMTAK 35

  • Käive · 2026 III kv 665 214 €
    tegevusala mediaan 3 039 € · ettevõtteid tegevusalal: 735
  • Tööjõumaksud töötaja kohta 4 470 €
    tegevusala mediaan 2 710 € · ettevõtteid tegevusalal: 179
  • Müügitulu · 2025 1,6 mln €
    tegevusala mediaan 3 747 € · ettevõtteid tegevusalal: 1 008
  • Puhasrentaablus · 2025 18,6 %
    tegevusala mediaan 3,6 % · ettevõtteid tegevusalal: 693

Maksud ja käive

2023 IV kv – 2026 III kv
Käive, tuh € 2026 III kv: 665 214 € · +16,0% võrreldes 2026 II kv · tegevusala mediaan 3 039 € · parem kui 90% tegevusala ettevõtetel
02004006008001 0002023 IV kv Ettevõte: 452 130 € Tegevusala mediaan: 3 548 €IV·232024 I kv Ettevõte: 115 611 € Tegevusala mediaan: 919 €2024 II kv Ettevõte: 507 412 € Tegevusala mediaan: 3 798 €II·242024 III kv Ettevõte: 841 494 € Tegevusala mediaan: 4 925 €2024 IV kv Ettevõte: 444 861 € Tegevusala mediaan: 3 257 €IV·242025 I kv Ettevõte: 163 962 € Tegevusala mediaan: 1 195 €2025 II kv Ettevõte: 356 578 € Tegevusala mediaan: 3 174 €II·252025 III kv Ettevõte: 723 790 € Tegevusala mediaan: 2 640 €2025 IV kv Ettevõte: 374 563 € Tegevusala mediaan: 2 889 €IV·252026 I kv Ettevõte: 166 205 € Tegevusala mediaan: 1 972 €2026 II kv Ettevõte: 573 432 € Tegevusala mediaan: 2 924 €II·262026 III kv Ettevõte: 665 214 € Tegevusala mediaan: 3 039 €III·2602004006008002024 IV kv Ettevõte: 444 861 € Tegevusala mediaan: 3 257 €2025 I kv Ettevõte: 163 962 € Tegevusala mediaan: 1 195 €I·252025 II kv Ettevõte: 356 578 € Tegevusala mediaan: 3 174 €2025 III kv Ettevõte: 723 790 € Tegevusala mediaan: 2 640 €III·252025 IV kv Ettevõte: 374 563 € Tegevusala mediaan: 2 889 €2026 I kv Ettevõte: 166 205 € Tegevusala mediaan: 1 972 €I·262026 II kv Ettevõte: 573 432 € Tegevusala mediaan: 2 924 €2026 III kv Ettevõte: 665 214 € Tegevusala mediaan: 3 039 €III·26
  • Ettevõte
  • Tegevusala mediaan

Tegevusala — Elektrienergia, gaasi, auru ja konditsioneeritud õhuga varustamine (põhitegevusala EMTAK-i jagu). Mediaan: pooltel tegevusala ettevõtetel on rohkem, pooltel vähem.

Tööjõumaksud töötaja kohta, € 2026 III kv: 4 470 € · +0,0% võrreldes 2026 II kv · tegevusala mediaan 2 710 € · parem kui 69% tegevusala ettevõtetel
01 0002 0003 0004 0005 0002023 IV kv Ettevõte: 3 521 € Tegevusala mediaan: 2 214 €IV·232024 I kv Ettevõte: 3 985 € Tegevusala mediaan: 2 418 €2024 II kv Ettevõte: 4 201 € Tegevusala mediaan: 2 645 €II·242024 III kv Ettevõte: 4 201 € Tegevusala mediaan: 2 343 €2024 IV kv Ettevõte: 4 201 € Tegevusala mediaan: 2 432 €IV·242025 I kv Ettevõte: 4 494 € Tegevusala mediaan: 2 583 €2025 II kv Ettevõte: 4 512 € Tegevusala mediaan: 2 531 €II·252025 III kv Ettevõte: 4 512 € Tegevusala mediaan: 2 771 €2025 IV kv Ettevõte: 4 512 € Tegevusala mediaan: 2 743 €IV·252026 I kv Ettevõte: 4 466 € Tegevusala mediaan: 2 845 €2026 II kv Ettevõte: 4 470 € Tegevusala mediaan: 2 754 €II·262026 III kv Ettevõte: 4 470 € Tegevusala mediaan: 2 710 €III·2601 0002 0003 0004 0005 0002024 IV kv Ettevõte: 4 201 € Tegevusala mediaan: 2 432 €2025 I kv Ettevõte: 4 494 € Tegevusala mediaan: 2 583 €I·252025 II kv Ettevõte: 4 512 € Tegevusala mediaan: 2 531 €2025 III kv Ettevõte: 4 512 € Tegevusala mediaan: 2 771 €III·252025 IV kv Ettevõte: 4 512 € Tegevusala mediaan: 2 743 €2026 I kv Ettevõte: 4 466 € Tegevusala mediaan: 2 845 €I·262026 II kv Ettevõte: 4 470 € Tegevusala mediaan: 2 754 €2026 III kv Ettevõte: 4 470 € Tegevusala mediaan: 2 710 €III·26
  • Ettevõte
  • Tegevusala mediaan

Tegevusala — Elektrienergia, gaasi, auru ja konditsioneeritud õhuga varustamine (põhitegevusala EMTAK-i jagu). Mediaan: pooltel tegevusala ettevõtetel on rohkem, pooltel vähem.

Töötajad 2026 III kv: 3 · +0,0% võrreldes 2026 II kv
01232023 IV kv Ettevõte: 3IV·232024 I kv Ettevõte: 32024 II kv Ettevõte: 3II·242024 III kv Ettevõte: 32024 IV kv Ettevõte: 3IV·242025 I kv Ettevõte: 32025 II kv Ettevõte: 3II·252025 III kv Ettevõte: 32025 IV kv Ettevõte: 3IV·252026 I kv Ettevõte: 32026 II kv Ettevõte: 3II·262026 III kv Ettevõte: 3III·2601232024 IV kv Ettevõte: 32025 I kv Ettevõte: 3I·252025 II kv Ettevõte: 32025 III kv Ettevõte: 3III·252025 IV kv Ettevõte: 32026 I kv Ettevõte: 3I·262026 II kv Ettevõte: 32026 III kv Ettevõte: 3III·26
Riiklikud maksud, tuh € 2026 III kv: 51 126 €
0501001502002023 IV kv Ettevõte: 13 793 €IV·232024 I kv Ettevõte: 27 617 €2024 II kv Ettevõte: 117 177 €II·242024 III kv Ettevõte: 189 801 €2024 IV kv Ettevõte: 86 669 €IV·242025 I kv Ettevõte: 16 939 €2025 II kv Ettevõte: 40 958 €II·252025 III kv Ettevõte: 96 309 €2025 IV kv Ettevõte: 65 153 €IV·252026 I kv Ettevõte: 1 516 €2026 II kv Ettevõte: 0 €II·262026 III kv Ettevõte: 51 126 €III·260204060801002024 IV kv Ettevõte: 86 669 €2025 I kv Ettevõte: 16 939 €I·252025 II kv Ettevõte: 40 958 €2025 III kv Ettevõte: 96 309 €III·252025 IV kv Ettevõte: 65 153 €2026 I kv Ettevõte: 1 516 €I·262026 II kv Ettevõte: 0 €2026 III kv Ettevõte: 51 126 €III·26
Näitajad kvartalite kaupa
Kvartal Käive, € Riiklikud maksud, € Tööjõumaksud, € Töötajad
2026 III kv 665 214 51 126 13 409 3
2026 II kv 573 432 — 13 409 3
2026 I kv 166 205 1 516 13 397 3
2025 IV kv 374 563 65 153 13 536 3
2025 III kv 723 790 96 309 13 536 3
2025 II kv 356 578 40 958 13 536 3
2025 I kv 163 962 16 939 13 481 3
2024 IV kv 444 861 86 669 12 602 3
2024 III kv 841 494 189 801 12 602 3
2024 II kv 507 412 117 177 12 602 3
2024 I kv 115 611 27 617 11 954 3
2023 IV kv 452 130 13 793 10 563 3
2023 III kv 838 994 93 279 12 452 3
2023 II kv 517 315 73 411 11 716 4
2023 I kv 115 314 26 000 12 239 3
2022 IV kv 583 467 2 900 11 240 3
2022 III kv 1 333 863 165 306 11 285 3
2022 II kv 586 327 — 10 020 3
2022 I kv 96 485 23 652 9 410 3
Tööjõumaksud töötaja kohta kuus
1 490 €
Käive töötaja kohta kvartalis
221 738 €

2026 III kv · arvutatud EMTA andmetest

Majandusnäitajad aastate kaupa

2016 – 2025
Müügitulu, tuh € 2025: 1 609 817 € · −16,5% võrreldes 2024 · tegevusala mediaan 3 747 € · parem kui 91% tegevusala ettevõtetel
02 0004 0006 0002016 Ettevõte: — Tegevusala mediaan: —20162017 Ettevõte: — Tegevusala mediaan: —20172018 Ettevõte: — Tegevusala mediaan: —20182019 Ettevõte: 5 857 535 € Tegevusala mediaan: 28 215 €20192020 Ettevõte: 473 211 € Tegevusala mediaan: 698 €20202021 Ettevõte: 537 893 € Tegevusala mediaan: 4 398 €20212022 Ettevõte: 2 593 446 € Tegevusala mediaan: 13 412 €20222023 Ettevõte: 1 911 062 € Tegevusala mediaan: 4 448 €20232024 Ettevõte: 1 928 793 € Tegevusala mediaan: 4 456 €20242025 Ettevõte: 1 609 817 € Tegevusala mediaan: 3 747 €202502 0004 0006 0002018 Ettevõte: — Tegevusala mediaan: —2019 Ettevõte: 5 857 535 € Tegevusala mediaan: 28 215 €20192020 Ettevõte: 473 211 € Tegevusala mediaan: 698 €2021 Ettevõte: 537 893 € Tegevusala mediaan: 4 398 €20212022 Ettevõte: 2 593 446 € Tegevusala mediaan: 13 412 €2023 Ettevõte: 1 911 062 € Tegevusala mediaan: 4 448 €20232024 Ettevõte: 1 928 793 € Tegevusala mediaan: 4 456 €2025 Ettevõte: 1 609 817 € Tegevusala mediaan: 3 747 €2025
  • Ettevõte
  • Tegevusala mediaan

Tegevusala — Elektrienergia, gaasi, auru ja konditsioneeritud õhuga varustamine (põhitegevusala EMTAK-i jagu). Mediaan: pooltel tegevusala ettevõtetel on rohkem, pooltel vähem.

Aruandeaasta kasum, tuh € 2025: 299 688 € · −49,6% võrreldes 2024 · tegevusala mediaan 0 € · parem kui 98% tegevusala ettevõtetel
05001 0001 5002 0002016 Ettevõte: — Tegevusala mediaan: —20162017 Ettevõte: — Tegevusala mediaan: —20172018 Ettevõte: — Tegevusala mediaan: —20182019 Ettevõte: 78 074 € Tegevusala mediaan: 0 €20192020 Ettevõte: 1 253 112 € Tegevusala mediaan: 0 €20202021 Ettevõte: 93 156 € Tegevusala mediaan: 101 €20212022 Ettevõte: 1 747 700 € Tegevusala mediaan: 1 580 €20222023 Ettevõte: 1 262 901 € Tegevusala mediaan: 0 €20232024 Ettevõte: 594 709 € Tegevusala mediaan: 0 €20242025 Ettevõte: 299 688 € Tegevusala mediaan: 0 €202505001 0001 5002 0002018 Ettevõte: — Tegevusala mediaan: —2019 Ettevõte: 78 074 € Tegevusala mediaan: 0 €20192020 Ettevõte: 1 253 112 € Tegevusala mediaan: 0 €2021 Ettevõte: 93 156 € Tegevusala mediaan: 101 €20212022 Ettevõte: 1 747 700 € Tegevusala mediaan: 1 580 €2023 Ettevõte: 1 262 901 € Tegevusala mediaan: 0 €20232024 Ettevõte: 594 709 € Tegevusala mediaan: 0 €2025 Ettevõte: 299 688 € Tegevusala mediaan: 0 €2025
  • Ettevõte
  • Tegevusala mediaan

Tegevusala — Elektrienergia, gaasi, auru ja konditsioneeritud õhuga varustamine (põhitegevusala EMTAK-i jagu). Mediaan: pooltel tegevusala ettevõtetel on rohkem, pooltel vähem.

Puhasrentaablus, % 2025: 18,6 % · −12,2 p.p. võrreldes eelmise aastaga · tegevusala mediaan 3,6 % · parem kui 70% tegevusala ettevõtetel
01002003002016 Ettevõte: — Tegevusala mediaan: —20162017 Ettevõte: — Tegevusala mediaan: —20172018 Ettevõte: — Tegevusala mediaan: —20182019 Ettevõte: 1,3 % Tegevusala mediaan: 9,7 %20192020 Ettevõte: 264,8 % Tegevusala mediaan: 8,8 %20202021 Ettevõte: 17,3 % Tegevusala mediaan: 23,4 %20212022 Ettevõte: 67,4 % Tegevusala mediaan: 51,2 %20222023 Ettevõte: 66,1 % Tegevusala mediaan: 15,7 %20232024 Ettevõte: 30,8 % Tegevusala mediaan: 4,5 %20242025 Ettevõte: 18,6 % Tegevusala mediaan: 3,6 %202501002003002018 Ettevõte: — Tegevusala mediaan: —2019 Ettevõte: 1,3 % Tegevusala mediaan: 9,7 %20192020 Ettevõte: 264,8 % Tegevusala mediaan: 8,8 %2021 Ettevõte: 17,3 % Tegevusala mediaan: 23,4 %20212022 Ettevõte: 67,4 % Tegevusala mediaan: 51,2 %2023 Ettevõte: 66,1 % Tegevusala mediaan: 15,7 %20232024 Ettevõte: 30,8 % Tegevusala mediaan: 4,5 %2025 Ettevõte: 18,6 % Tegevusala mediaan: 3,6 %2025
  • Ettevõte
  • Tegevusala mediaan

Tegevusala — Elektrienergia, gaasi, auru ja konditsioneeritud õhuga varustamine (põhitegevusala EMTAK-i jagu). Mediaan: pooltel tegevusala ettevõtetel on rohkem, pooltel vähem.

Varad, tuh € 2025: 25 885 450 € · −2,6% võrreldes 2024
010 00020 00030 0002016 Ettevõte: —20162017 Ettevõte: —20172018 Ettevõte: —20182019 Ettevõte: 2 523 170 €20192020 Ettevõte: 19 269 650 €20202021 Ettevõte: 21 076 764 €20212022 Ettevõte: 23 007 524 €20222023 Ettevõte: 22 700 351 €20232024 Ettevõte: 26 585 289 €20242025 Ettevõte: 25 885 450 €2025010 00020 00030 0002018 Ettevõte: —2019 Ettevõte: 2 523 170 €20192020 Ettevõte: 19 269 650 €2021 Ettevõte: 21 076 764 €20212022 Ettevõte: 23 007 524 €2023 Ettevõte: 22 700 351 €20232024 Ettevõte: 26 585 289 €2025 Ettevõte: 25 885 450 €2025
Omakapital, tuh € 2025: 6 413 482 € · +4,9% võrreldes 2024
02 0004 0006 0008 0002016 Ettevõte: —20162017 Ettevõte: —20172018 Ettevõte: —20182019 Ettevõte: 1 162 216 €20192020 Ettevõte: 2 415 328 €20202021 Ettevõte: 2 508 484 €20212022 Ettevõte: 4 256 184 €20222023 Ettevõte: 5 519 085 €20232024 Ettevõte: 6 113 794 €20242025 Ettevõte: 6 413 482 €202502 0004 0006 0008 0002018 Ettevõte: —2019 Ettevõte: 1 162 216 €20192020 Ettevõte: 2 415 328 €2021 Ettevõte: 2 508 484 €20212022 Ettevõte: 4 256 184 €2023 Ettevõte: 5 519 085 €20232024 Ettevõte: 6 113 794 €2025 Ettevõte: 6 413 482 €2025
Töötajad 2025: 3 · +0,0% võrreldes 2024 · tegevusala mediaan 2 · parem kui 55% tegevusala ettevõtetel
01232016 Ettevõte: 0 Tegevusala mediaan: —20162017 Ettevõte: 0 Tegevusala mediaan: —20172018 Ettevõte: 0 Tegevusala mediaan: 220182019 Ettevõte: 3 Tegevusala mediaan: 220192020 Ettevõte: 3 Tegevusala mediaan: 220202021 Ettevõte: 3 Tegevusala mediaan: 220212022 Ettevõte: 3 Tegevusala mediaan: 220222023 Ettevõte: 3 Tegevusala mediaan: 220232024 Ettevõte: 3 Tegevusala mediaan: 220242025 Ettevõte: 3 Tegevusala mediaan: 2202501232018 Ettevõte: 0 Tegevusala mediaan: 22019 Ettevõte: 3 Tegevusala mediaan: 220192020 Ettevõte: 3 Tegevusala mediaan: 22021 Ettevõte: 3 Tegevusala mediaan: 220212022 Ettevõte: 3 Tegevusala mediaan: 22023 Ettevõte: 3 Tegevusala mediaan: 220232024 Ettevõte: 3 Tegevusala mediaan: 22025 Ettevõte: 3 Tegevusala mediaan: 22025
  • Ettevõte
  • Tegevusala mediaan

Tegevusala — Elektrienergia, gaasi, auru ja konditsioneeritud õhuga varustamine (põhitegevusala EMTAK-i jagu). Mediaan: pooltel tegevusala ettevõtetel on rohkem, pooltel vähem.

Majandusnäitajad aastate kaupa
Aasta Müügitulu, € Aruandeaasta kasum, € Tööjõukulud, € Varad, € Omakapital, € Töötajad
2025 1 609 817 299 688 127 212 25 885 450 6 413 482 3
2024 1 928 793 594 709 122 538 26 585 289 6 113 794 3
2023 1 911 062 1 262 901 113 501 22 700 351 5 519 085 3
2022 2 593 446 1 747 700 107 514 23 007 524 4 256 184 3
2021 537 893 93 156 85 671 21 076 764 2 508 484 3
2020 473 211 1 253 112 79 234 19 269 650 2 415 328 3
2019 5 857 535 78 074 56 425 2 523 170 1 162 216 3
2018 — — — — — 0
2017 — — — — — 0
2016 — — — — — 0
2015 — — — — — 0
2014 — — — — — 2
2013 — — — — — 1
2012 — — — — — 1
2011 — — — — — 1
2010 — — — — — 1
2009 — — — — — 0
2008 — — — — — 1
2007 — — — — — 2
2006 — — — — — 1

Näitajad ettevõtja enda (konsolideerimata) bilansist ja kasumiaruandest. Kahjum on miinusmärgiga.

Finantssuhtarvud 2025

Puhasrentaablus
18,6 %
Puhaskasum / müügitulu
Omakapitali rentaablus (ROE)
4,7 %
Puhaskasum / omakapital
Varade rentaablus (ROA)
1,2 %
Puhaskasum / varad
Omakapitali osakaal
24,8 %
Omakapital / varad
Võlakordaja
75,2 %
Kohustised / varad
Lühiajaliste kohustiste kattekordaja
0,78
Käibevarad / lühiajalised kohustised
Müügitulu töötaja kohta
536 606 €
Müügitulu / keskmine töötajate arv (täistööajale taandatuna)
Tööjõukulud töötaja kohta kuus
3 534 €
Tööjõukulud / töötajad / 12 kuud (koos tööandja maksudega)

Majandusaasta aruanded

PDF-id e-äriregistrist
Majandusaasta aruanded
Aasta Periood Esitatud Aruanne Dokumendid
2025 01.01.2025 – 31.12.2025 27.02.2026 Konsolideerimata · auditeeritud e-Äriregister
2024 01.01.2024 – 31.12.2024 21.02.2025 Konsolideerimata · auditeeritud e-Äriregister
2023 01.01.2023 – 31.12.2023 23.02.2024 Konsolideerimata · auditeeritud e-Äriregister
2022 01.01.2022 – 31.12.2022 10.03.2023 Konsolideerimata · auditeeritud e-Äriregister
2021 01.01.2021 – 31.12.2021 21.03.2022 Konsolideerimata · auditeeritud e-Äriregister
2020 01.01.2020 – 31.12.2020 19.07.2021 Konsolideerimata · auditeeritud e-Äriregister
2019 01.01.2019 – 31.12.2019 12.03.2020 Konsolideerimata · auditeeritud e-Äriregister

Kommertspandid

Nr Pandisumma Pandipidaja Periood
1 77 717 000 EEK aktsiaselts Hansapank 16.10.2007 – kehtib

Juhatus

  • Arli Okas
    Juhatuse liige · alates 02.01.2006
  • Nasdaq CSD SE
    Osade registripidaja · alates 16.09.2021

Esindusõigus

Osaühingut võib kõikide tehingute tegemisel esindada iga juhatuse liige.

Omanikud

Tegelikud kasusaajad

Asutajad ja muud isikud

ühised juhatuse liikmed, omanikud või kasusaajad

Tegevusalad (EMTAK)

  • 35123Elektrienergia tootmine päikeseenergiast Põhitegevus
  • 52102Vedelike ja gaaside ladustamine
  • 78201Tööjõurent
Määrused
Number, kuupäev Nimetus Tähtaeg Olek Dokument
Ä 20033833 / 12
22.12.2021
Muutmiskanne Jõustunud
22.12.2021
PDF
Ä 20033833 / 11
16.09.2021
Muutmiskanne Jõustunud
16.09.2021
PDF
Ä 20033833 / 10
13.09.2021
Muutmiskanne Jõustunud
13.09.2021
PDF
Ä 20033833 / M4
19.07.2021
Majandusaasta aruande puuduste kõrvaldamise määrus 18.08.2021 Puudused kõrvaldatud
02.08.2021
PDF
Ä 20033833 / 9
17.01.2018
Muutmiskanne Jõustunud
17.01.2018
PDF
Ä 20033833 / 8
04.12.2017
Muutmiskanne Jõustunud
04.12.2017
PDF
Ä 20033833 / 7
28.06.2017
Muutmiskanne Jõustunud
28.06.2017
PDF
Ä 20033833 / M3
04.08.2014
Puuduste kõrvaldamise määrus 03.09.2014 Puudused kõrvaldatud
04.08.2014
PDF
Ä 20033833 / 6
04.08.2014
Muutmiskanne Jõustunud
04.08.2014
PDF
Ä 20033833 / M2
16.06.2011
Puuduste kõrvaldamise määrus 16.07.2011 Jõustunud
16.06.2011
PDF
Ä 20033833 / 5
16.06.2011
Muutmiskanne Jõustunud
16.06.2011
PDF
Ä 20033833 / M1
15.06.2011
Puuduste kõrvaldamise määrus 16.10.2011 Jõustunud
15.06.2011
PDF
Ä 20033833 / 4
19.05.2010
Muutmiskanne Jõustunud
19.05.2010
PDF
Ä 33833 / 3
03.12.2008
Tegevusalade kustutamine registrikaardilt Jõustunud
09.12.2008
PDF
Ä 33833 / 2
25.10.2007
Muutmiskanne Jõustunud
25.10.2007
PDF
K 39753
16.10.2007
Kommertspandi avamiskanne Jõustunud
16.10.2007
PDF
Ä 33833
02.01.2006
Registripiirkonna muutmine Kinnitatud
02.01.2006
PDF
Ä 21156 / 2
02.01.2006
Registripiirkonna muutmine Kinnitatud
02.01.2006
PDF
Ä 21156
20.09.2005
Esmakanne Jõustunud PDF
Ä 21156 / M1
12.09.2005
Kättetoimetatav puuduste kõrvaldamise määrus Jõustunud PDF

Allikad: e-Äriregister ja EMTA. Andmed uuendatud 01.11.2026. Ava algallikas ↗ · Teata veast andmetes